Seoses konkurentsi tihenemisega on märgata jaekaubanduse ettevõtjate huvi kasvu CRM tarkvaralahenduste vastu. Kui varem oli sõnaühend CRM vaid B2B ettevõtete lemmikfraasiks, siis nüüd on avastanud kliendihaldustarkvara võlusid ka paljud jaekaubandusega tegelevad firmad.

CRM hakkab tööle alates sellest hetkest kui küsitakse kliendi andmeid. Juhul, kui klient küsib poes allahindlust siis harilikult seda ka võimaldatakse. Kliendikaardi taotlusvorm on küll hea mõte kliendiandmete kogumiseks, kuid kaardi enda valmimine võtab aega ning klient võib tülikast protsessist sootuks loobuda.

 
Viisakalt kujundatud ankeet, kus küsitakse kliendi nime, telefoni ja E-meili aadressi, on samuti väga hea võimalus väärtuslike andmete kogumiseks. Lisaks võite küsida täpsustavad küsimusi, et selgitada välja kliendi võimalik huvi Teie toodete vastu. Et küsitlusvormi lihtsam täita oleks, siis mõelge välja sellised küsimused, millele oleks võimalik nö linnukesega vastata.
 
Olles kogunud kliendi andmed ning sisestades need hiljem tagantjärele tarkvarasse, tuleks uus klient suunata ka kliendigruppi. Need saate luua Majandustarkvara.com lahendusesse ka mitmetasandiliselt, et veelgi täpsemalt määratleda kliendi võimalik eelistuste järgne kuuluvus.
 
Nüüd kampaaniate käigus on võimalik Majandustarkvara.com lahendusest väljastada üsna täpselt sihtgrupi nimekiri eraisikutest ja firmades, kes võiksid kampaaniatoodete vastu huvi tunda. Sihtgrupile saate mugavalt saata E-maile või SMS’e.
 
Tulemusi saate mõõta lihtsa liigutusega, valides kassaaknasse juba olemasoleva kliendi (on võimalik ka kasutada identifitseerimiseks kliendikaarti või vastavat numbrit). Aruanne „müük klientide lõikes“ on Majandustarkvara.com klientidele juba kindlasti tuttav.
 
Majandustarkvara.com kasutajatel on kõik need võimalused standardlahenduses olemas. Meil on hea meel, et Majandustarkvara.com on muutunud reaalseks konkurentsieeliseks, mis väljendub kliendikesksemas teeninduses, tundes samal ajal kliendi ostueelistusi.
 
Tervitades,
 
Martti Paju
Majandustarkvara.com